Blog Promedica

Porady dla zdrowych zębów

Nowości ze świata stomatologii, ciekawostki, promocje i życie naszych gabinetów dentystycznych.


wplyw-lekow-1.jpg

Nie od dziś wiadomo, iż część przyjmowanych przez nas leków może mieć znaczący wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Dotyczy to zarówno kondycji samych zębów, jak i dziąseł. Warto zaznaczyć, że leki przyjmowane przez kobiety w ciąży często wpływają już na rozwój i późniejszą budowę zębów stałych dziecka. Środki przyjmowane przez osoby dorosłe niejednokrotnie są przyczyną rozwoju próchnicy, powstawania erozji szkliwa, stanów zapalnych dziąseł, jak również odkładania kamienia nazębnego mimo iż pacjent utrzymuje wzorową higienę jamy ustnej.


czy-cukier-szkodzi-zebom.jpg

Próchnica zębów jest chorobą cywilizacyjną i dotyczy niemal całej populacji. Jest skutkiem występowania takich czynników jak: cukry, bakterie, czas oraz podatność zębów na próchnicę. To właśnie cukier jest podstawową pożywką bakterii zamieszkujących jamę ustną. Mikroorganizmy w płytce nazębnej produkują kwas, który niszczy szkliwo, czyli główną barierę ochronną zębów.


fluor-w-pascie.jpeg

Dzisiejszy wpis poświęcimy fluorowi i odpowiemy na kilka często pojawiających się pytań takich jak: Czy należy się bać fluoru? W jaki sposób i czy w ogóle fluor chroni zęby przed próchnicą? Jakie są zalecenia specjalistów dot. fluoru? Wiemy, że temat jest niezwykle ważny, zwłaszcza dla rodziców Naszych Małych Pacjentów, dlatego dzisiaj garść niezwykle ważnych informacji. Zapraszamy do lektury.


prochnica-zebow.jpg

Prawidłowe nawyki żywieniowe u dzieci wpływające na zdrowie jamy ustnej, czyli „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Nasza dieta ma wpływ na zdrowie całego organizmu, w tym jamy ustnej, dlatego w profilaktyce stomatologicznej oprócz właściwej higieny i regularnych wizyty u dentysty, niezwykle ważne jest także to, co jemy. Już na wstępie należy zaznaczyć, że prawidłowe nawyki żywieniowe należy kształtować tak wcześnie, jak to możliwe. Mimo iż zęby mleczne wypadają, trzeba o nie dbać tak samo, jak o stałe. Dlaczego to takie ważne? Przedwczesna utrata mleczaków może prowadzić do zaburzeń w wyrzynaniu się zębów stałych, a także wad zgryzu.


leczenie-dentystyczne-ciaza-3.jpg

Ciąża a wizyta u stomatologa

Przez wiele lat panował stereotyp, że ciężarne kobiety nie powinny leczyć zębów, a prawda jest taka, że jest dokładnie odwrotnie! W okresie ciąży zaleca się regularne wizyty u stomatologa i szybkie eliminowanie ewentualnych problemów. Nie ulega wątpliwości, że zdrowie jamy ustnej ciężarnej jest niezwykle ważne.

Wizytę u stomatologa warto odbyć jeszcze zanim kobieta będzie spodziewać się dziecka. Wtedy bez żadnych przeszkód można wykonać zdjęcie panoramiczne, aby wykluczyć istnienie ognisk zapalnych i próchnicy. Wiadomo jednak, że nie zawsze można wszystko przewidzieć– ciąża może być nieplanowana albo próchnica może rozwinąć się w taki sposób, że trzeba będzie zająć się nią właśnie w tym wyjątkowym okresie.


gabinety-promedica-15-1200x801.jpg

Nasze Centrum powstało w myśl idei o kompleksowym leczeniu Pacjentów w komfortowych warunkach, zachowując najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości. Chcieliśmy, aby w jednym miejscu znaleźli Państwo opiekę stomatologiczną dla całej rodziny. Nasza klinika oferuje najnowocześniejsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, ortodoncji, implantologii, protetyki oraz chirurgii przy użyciu najnowszych urządzeń i technik dentystycznych. Naszym nadrzędnym celem jest świadczenie usług w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.


zawsze-usmiechnieta-ada.jpg

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym to ważny moment w życiu dziecka. To właśnie od niej zależy późniejsze podejście małego pacjenta do leczenia zębów. Zabiegi u dentysty potrafią wywołać silny stres nawet u dorosłych. Nic więc dziwnego, że także w przypadku dzieci wizyta stomatologiczna jest wielkim przeżyciem. Dzieci długo pamiętają tego typu sytuacje, dlatego ważne jest, by taka wizyta była przyjemnym doświadczeniem. Jeśli jednak okaże się traumatycznym przeżyciem, może to skutecznie zniechęcić dziecko do kolejnych odwiedzin, dlatego też warto przemyśleć decyzję o wyborze gabinetu stomatologicznego przyjaznego Małym Pacjentom.


jogurt.png

Owoce warto miksować lub podawać z jogurtem naturalnym, którego zasadowy odczyn neutralizuje działanie kwasów.

Jogurt naturalny powinien znaleźć miejsce w naszym codziennym jadłospisie, gdyż jest doskonałym źródłem wapnia. 150g jogurtu naturalnego (czyli mały kubek) o zawartości tłuszczu 2% dostarcza 255 mg tego składnika.


Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne ProMedica Będzin 2018. All rights reserved.