fbpx

Promedica

Endodoncja | Leczenie kanałowe zębów

Dopóki jest to możliwe, należy ratować stałe zęby. Nawet jeśli próchnica dotarła już do miazgi zęba lub miazga została uszkodzona w wyniku urazu, sprawę uratować może leczenie kanałowe (endodontyczne).

UMÓW WIZYTĘ

Leczenie kanałowe


Endodoncja, popularnie nazywana leczeniem kanałowym, to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych.

Decyzję o podjęciu leczenia kanałowego podejmuje lekarz na podstawie wywiadu, badania oraz po dokładnym obejrzeniu zdjęć RTG. Leczenie endodontyczne należy przeprowadzić, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi, a proces ten jest nieodwracalny i niemożliwy do leczenia zachowawczego.

Część pacjentów uważa, że leczenie kanałowe nie ma sensu, ponieważ ząb po zabiegu jest martwy, a najlepszym rozwiązaniem jest jego ekstrakcja. Z perspektywy stomatologa każdy ząb jest cenny i warto pamiętać, że zęby po leczeniu kanałowym mogą często z powodzeniem posłużyć przez bardzo długi czas.

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w znieczuleniu. W Promedice oferujemy wyłącznie bezpieczne, sprawdzone i skuteczne formy bezbolesnego znieczulenia. Ich skład oraz sposób podawania są dobierane dla każdego pacjenta indywidualnie.

Leczenie kanałowe Będzin


Leczenie kanałowe Będzin

Leczenie endodontyczne w Promedica


Leczenie endodontyczne jeszcze do niedawna wiązało się z koniecznością odbycia kilku wizyt. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, w  gabinecie Promedica istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu w trakcie jednej wizyty, co znacznie zwiększa komfort pacjenta oraz zapobiega wielu powikłaniom.

Leczenie kanałowe w Promedica przeprowadzamy w powiększeniu, między innymi  z użyciem mikroskopu zabiegowego. Umożliwia on przeprowadzenie leczenia podczas jednej wizyty, co zapobiega ryzyku reinfekcji i przedostania się bakterii do kanałów, które często ma miejsce w przypadku kilkuwizytowego zabiegu. Zastosowanie mikroskopu może okazać się również niezbędne, kiedy mamy do czynienia na przykład z bardzo wąskimi lub nietypowo usytuowanymi kanałami, a także w przypadku konieczności usunięcia złamanego narzędzia, włókna lub wkładu .

Zabiegi przeprowadzane są z wykorzystaniem koferdamu, który pozwala stworzyć barierę aseptyczną, utrzymać wysoką suchość oraz większą widoczność pola operacyjnego. Dokładny pomiar długości kanałów korzeniowych umożliwiają nam nowoczesne endometry Propex i Nouvag. Precyzyjność maszynowego opracowania kanałów umożliwia nam system Reciproc, a ich szczelne wypełnienie zapewnia system Obtura oraz Super Endo B&L Alpha II + Beta. Gwarantujemy naszym Pacjentom najwyższy poziom komfortu dzięki komputerowym znieczuleniom QuickSleeper oraz SleeperOne.

W naszym gabinecie mogą Państwo skorzystać z nowoczesnego aparatu rentgenowskiego, wykonującego zdjęcia tomograficzne, pantomograficzne oraz cefalometryczne.

Umów się na wizytę

Masz pytania dotyczące leczenia kanałowego zęba? Zadzwoń, wyjaśnimy wszystkie wątpliwości odnośnie endodoncji i umówimy wizytę.


Cennik Leczenia Kanałowego | Endodontycznego


Obejmuje otwarcie zęba, udrożnienie i opracowanie kanałów.
W zależności od ilości kanałów:

 • siekacze i kły (leczenie w mikroskopie) – cena 850 zł
 • przedtrzonowce (leczenie w mikroskopie) – cena 1100 zł
 • trzonowce (leczenie w mikroskopie) – cena 1500 zł
 • każdy dodatkowy kanał – cena 250 zł
 • usunięcie złamanego narzędzia / wkładu – cena 600 zł
 • powtórne leczenie kanałowe – dopłata do 1 kanału – cena 300 zł
 • leczenie zęba mlecznego – cena 300 zł
 • leczenie zęba przez koronę protetyczną – dopłata 200 zł
 • zamknięcie perforacji korzenia MTA – cena 400 zł
 • wkład z włókna szklanego – cena 300 zł
 • wkład lany metalowy koronowo – korzeniowy – cena 450 zł
 • odbudowa zęba pod koferdam – cena 300 zł

Leczenie kanałowe na 1 wizycie:

 • siekacze, kły – cena 1000 zł
 • przedtrzonowce – cena 2000 zł
 • trzonowce – cena 2500 zł

Boisz się bólu towarzyszącego zabiegom dentystycznym i stomatologicznym? Dowiedz się jak technologia pomaga w bezbolesnym leczeniu zębów


Zalecenia dla Pacjenta

Po zabiegu leczenia kanałowego


Ból po zabiegu

Kiedy minie znieczulenie ból może być odczuwalny w okolicy leczonego zęba, sam ząb również może dawać dolegliwości bólowe. Mogą się one utrzymywać do kilku dni po zabiegu, a przy nagryzaniu nawet do kilku tygodni. Kiedy ból jest bardzo dokuczliwy, można zażyć tabletkę przeciwbólową wg zaleceń lekarza.


Wizyta kontrolna

Jeśli przy wierzchołku zęba była zmiana okołowierzchołkowa zalecana jest wizyta kontrolna z wykonaniem RTG kontrolnego wg zaleceń lekarza.

Przepisane leki

W przypadku otrzymania po zabiegu recepty prosimy o niezwłoczne jej zrealizowanie i aplikowanie leków według zaleceń lekarza.


Niepokojące objawy

W przypadku wystąpienia poniższych objawów należy zgłosić się do kontroli:
– w przypadku utrzymującego się obrzęku, podwyższonej temperatury ciała lub nasilających się dolegliwości bólowych nieustępujących po zażyciu środków przeciwbólowych,
– kiedy ząb boli przy nagryzaniu bądź bez żadnych bodźców zewnętrznych do pół roku po leczeniu.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2023. All rights reserved.