fbpx

Promedica

Leczenie dentystyczne w narkozie

Narkoza jest znieczuleniem ogólnym polegającym na podaniu środka farmakologicznego, pod wpływem którego pojawia się kontrolowana, odwracalna, całkowita utrata świadomości, głęboki sen i brak odczucia bólu. W naszym gabinecie stosowane jest znieczulenie dożylne, polegające na podaniu pacjentowi drogą dożylną leku przeciwbólowego i znieczulającego, który po chwili powoduje zaśnięcie.

UMÓW WIZYTĘ

Leczenie stomatologiczne w narkozie

Wskazania do narkozy


Narkoza stosowana jest w przypadku osób z dentofobią, czyli panicznym, niemożliwym do opanowania strachem związanym z leczeniem stomatologicznym.

Istotnym wskazaniem do zastosowania znieczulenia ogólnego jest również choroba bądź niepełnosprawność, uniemożliwiające prawidłowe wykonanie zabiegu, a także brak współpracy ze strony pacjenta podczas wizyty. Pragniemy podkreślić, że nasi lekarze nie podejmują leczenia ,,na siłę”. Zmuszanie do zabiegu prowadzi do urazu psychicznego, nasilenia lęku przed dentystą i zwiększonego oporu przed leczeniem w przyszłości.

Znieczulenie ogólne można zastosować również w przypadku konieczności przeprowadzenia długiego zabiegu na jednej wizycie (np. chirurgicznego, implantologicznego), aby zapewnić pacjentowi możliwie największy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Zakwalifikowanie do narkozy


Do zabiegu w narkozie kwalifikuje lekarz dentysta po wcześniejszej wizycie konsultacyjnej. Stomatolog przeprowadza z pacjentem wywiad oraz informuje o przebiegu leczenia stomatologicznego w narkozie. Po takiej konsultacji pacjent otrzymuje specjalnie przygotowaną zgodę na wykonanie zabiegu w narkozie, aby mieć możliwość wnikliwego zapoznania się ze stosowanymi procedurami. Szczegółowe wypełnienie ankiety anestezjologicznej jest również konieczne w celu uzyskania ważnych informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Na wizycie konsultacyjnej pacjent otrzymuje również plan leczenia wraz ze wstępnym kosztorysem oraz zalecenia przed- i pozabiegowe.

Leczenie stomatologiczne w narkozie

Narkoza w Promedica

Przeprowadzenie zabiegu


W naszym centrum specjalizujemy się w leczeniu z zastosowaniem narkozy głównie u Małych Pacjentów. Dzieci zakwalifikowane do zabiegu na podstawie wypełnionej przez rodziców ankiety i rozmowy z anestezjologiem zapraszane są do gabinetu, gdzie mają czas na to, by oswoić się z miejscem i przygotować do leczenia. Jeśli to konieczne, przed podaniem znieczulenia ogólnego stosowana jest premedykacja, czyli uspokojenie środkami farmakologicznymi (np. w formie syropu, tabletki). Następnie anestezjolog podaje znieczulenie drogą dożylną, co wprowadza dziecko w stan głębokiego snu. Przez cały czas trwania zabiegu pacjent jest pod kontrolą anestezjologa, który monitoruje funkcje życiowe przez wysokiej jakości sprzęt .

Dzięki narkozie podczas jednej wizyty możliwe jest wyleczenie wszystkich zębów, co ma szczególne znaczenie u dzieci, osób z niepełnosprawnością, jak również pacjentów z dentofobią. To także przekłada się na jakość i komfort pracy lekarza.

Po zakończeniu zabiegu pacjent odpoczywa w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, pozostając pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia działania środków farmakologicznych. Po odzyskaniu pełnej sprawności dziecko może wrócić z rodzicami do domu, cały czas pozostając w kontakcie z naszymi specjalistami – zarówno stomatologiem, jak i anestezjologiem.

Zalecenia dla pacjentów leczonych pod narkozą


W celu maksymalizacji bezpieczeństwa, przed przystąpieniem do zabiegu w znieczuleniu ogólnym należy bezwzględnie przestrzegać poniższych zaleceń:

 1. Nie spożywać żadnych stałych pokarmów przez 4h przed zabiegiem.
 2. Nie pić przez 4h przed zabiegiem.
 3. Leki przyjmowane na stałe przyjmować bądź zaprzestać przyjmowania zgodnie z zaleceniami lekarza.
 4. W dniu zabiegu pacjent musi być zdrowy, bez objawów ostrej infekcji (grypa, przeziębienie, opryszczka itp.).
 5. Po zabiegu należy zapewnić opiekę osoby dorosłej oraz odpowiedni środek transportu po zabiegu.
 6. Po zabiegu mogą wystąpić niegroźne dolegliwości (utrata apetytu, zawroty głowy, nudności, wymioty, uczucie ogólnego zmęczenia i niewielkie zaburzenia koordynacji), dlatego ważne jest, aby pacjent przez resztę dnia był pod stałym nadzorem osoby trzeciej.
 7. Wszelkie dodatkowe zalecenia są przekazywane indywidualnie w zależności od rodzaju przeprowadzanego zabiegu.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów po zabiegu, nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji pod nr telefonu 24h/dobę.

Gabinet Promedica w Będzinie - galeria


Bezpieczeństwo zabiegu


Powikłania związane ze znieczuleniem ogólnym u zdrowych pacjentów są niezmiernie rzadkie. Nie istnieją jednak procedury medyczne całkowicie pozbawione jakiegokolwiek ryzyka i gwarantujące 100% bezpieczeństwo. Zabiegi w narkozie wykonywane w trybie planowym, u wcześniej przygotowanych i odpowiednio zakwalifikowanych pacjentów obarczone są minimalną szansą wystąpienia powikłań.

Ryzyko wynikające z nieleczonej próchnicy i rozległego stanu zapalnego jest nieporównywalnie większe niż samo znieczulenie. Opieka naszych doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w znacznym stopniu eliminuje możliwość wystąpienia powikłań. Zespół anestezjologiczny czuwa nad prawidłowym podaniem narkozy oraz bezpiecznym wybudzeniem pacjenta po zakończonym zabiegu.

Cennik znieczulenia ogólnego (narkozy)


Cena zabiegów przeprowadzanych z zastosowaniem znieczulenia ogólnego ustalana jest indywidualnie. W trakcie wizyty konsultacyjnej stomatolog dobiera najlepszą metodę leczenia, przygotowuje wstępny plan oraz kosztorys, biorąc pod uwagę skalę i stopień skomplikowania leczenia.

Orientacyjny cennik zabiegów narkozy dentystycznej

 • Konsultacja do narkozy + kompleksowe badanie jamy ustnej – cena 150 zł
 • Leczenie w narkozie – usługa ulepszona – cena 1000 zł
 • Każde kolejne pół godziny – cena 200 zł
 • Wypełnienie zęba mlecznego w narkozie – od 250 zł (ostateczna wycena na
  konsultacji)
 • Odbudowa estetyczna zęba mlecznego w narkozie – cena 300 zł
 • Wypełnienie zęba stałego w narkozie – ostateczna wycena na konsultacji
 • Usunięcie zęba mlecznego w narkozie – od 250 zł (ostateczna wycena na
  konsultacji)
 • Usunięcie zęba stałego w narkozie – ostateczna wycena na konsultacji
 • Inne skomplikowane zabiegi (np. leczenie endodontyczne) wyceniane są na wizycie konsultacyjnej
Narkoza w Promedica

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2023. All rights reserved.