fbpx

STOMATOLOG DZIECIĘCY

Dbamy u uśmiechy Małych Pacjentów
Twoje dziecko w dobrych rękach

DENTYSTA DLA DZIECI

W Promedica mamy doświadczenie w leczeniu dzieci i nieskończone pokłady cierpliwości.
Wizyta adaptacyjna

Zapraszamy małych pacjentów na wizytę adaptacyjną. Pokażemy jak dbać o zęby, jak wyglądają gabinety, tajemnicze urządzenia dentysty i jak wygląda praca stomatologa dziecięcego.


Wizyta adaptacyjna


Przeglądy dentystyczne

Wykonujemy dziecięce przeglądy dentystyczne i higienizację jamy ustnej z zabezpieczeniem zębów zarówno stałych, jak i mlecznych. Wszystko w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia próchnicy.
Nowoczesna walka z bólem

W Promedica w trakcie bardziej bolesnych zabiegów u Małych Pacjentów stosujemy komputerowe znieczulenie zębów The WAND. Umożliwiamy również przeprowadzenie sedacji stomatologicznej – wziewnego znieczulenia.
Życzliwi i uśmiechnięci dentyści

Z ogromnym doświadczeniem w leczeniu zębów u dzieci. O cierpliwym podejściu zarówno w dziecięcej stomatologii zachowawczej, jak i dziecięcej ortodoncji.Wizyta adaptacyjna

Zapraszamy małych pacjentów na wizytę adaptacyjną. Pokażemy jak dbać o zęby, jak wyglądają gabinety, tajemnicze urządzenia dentysty i jak wygląda praca stomatologa dziecięcego.


Wizyta adaptacyjna


Przeglądy dentystyczne

Wykonujemy dziecięce przeglądy dentystyczne i wykonujemy higienizację jamy ustnej z zabezpieczeniem zębów zarówno stałych jak i mlecznych. Wszystko e celu minimalizacji ryzyka wystąpienia próchnicy.
Nowoczesna walka z bólem

W Promedica, w trakcie bardziej bolesnych zabiegów, u Małych Pacjetnów, stosujemy komputerowe znieczulenie zębów. Umożliwiamy również przeprowadzenie sedacji stomatologicznej – wziewnego znieczulenia.
Życzliwi i uśmiechnięci dentyści

Z ogromnym doświadczeniem w leczeniu zębów u dzieci. O cierpliwym podejściu zarówno w dziecięcej stomatologii zachowawczej jak i dzięcięcej ortodoncji.Pierwszy raz z dzieckiem u dentysty?

Zobacz, jak przygotować się do wizyty adaptacyjnej

Dr Joanna Markiewicz – stomatolog dzięciecy

Dentysta dla dzieci


PROMEDICA to nowoczesne centrum stomatologii zlokalizowane w Będzinie, które zostało stworzone z myślą o najmłodszych pacjentach. Naszym celem nie jest leczenie na siłę, a zapewnienie każdemu małemu pacjentowi komfortowej wizyty. W naszych gabinetach dbamy o to, aby każdy maluch zasiadający na fotelu stomatologicznym miał uśmiech na twarzy i z chęcią powracał na kolejne wizyty.

Wnętrza naszych gabinetów zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o małych pacjentach. Na ścianach znajdują się kolorowe elementy dekoracyjne i postaci z bajek, a każdy szczegół wnętrza został starannie przemyślany, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas wizyty u dentysty.

Nasz personel składa się z doświadczonych stomatologów dziecięcych, którzy wiedzą, jak zbudować zaufanie i przyjazną więź. W Promedice oferujemy kompleksowe leczenie zębów mlecznych i stałych oraz dbamy o higienę jamy ustnej najmłodszych pacjentów, a dzięki naszym wizytom adaptacyjnym dzieci mają okazję przyzwyczaić się do gabinetu stomatologicznego i przygotować na przyszłe leczenie.


Stomatolog dr Joanna Markiewicz


Dentysta dziecięcy BędzinPoznaj 10 powodów, które sprawią, że Twoje dzieci polubią naszych dentystów

  • W trakcie wizyt Małych Pacjentów nie robimy nic na siłę.
  • Przeprowadzamy wizyty adaptacyjne u dentysty w taki sposób, aby były świetną zabawą.
  • W naszej poczekalni można bawić się, rysować i zapomnieć o celu wizyty.
  • Podczas wizyty Nasi Pacjenci mogą oglądać wybrane przez siebie bajki, bądź słuchać ulubionej muzyki.
  • Zachęcamy Małych Pacjentów, by w gabinecie słuchali ulubionej muzyki.
  • Leczymy bez bólu przy pomocy komputerowego znieczulenia nazywanego Magiczną Różdżką, sedacji wziewnej podtlenkiem azotu bądź w narkozie.
  • Do wypełnień stosujemy intensywne kolorowe wypełnienia światłoutwardzalne (Twinky Star) oraz wypełnienia z biomateriałów pozbawionych w składzie Bisfenolu A/Bis-GMA.
  • Mały Pacjent może sam wybrać ulubiony kolor swojej plomby.
  • Wszyscy Mali Pacjenci są nagradzani – dostają dyplomy bądź nagrody od swojego dziecięcego dentysty.
  • W Promedica dentysta dziecięcy odpowiada na każde pytanie Małego Pacjenta – te bardziej i mniej szczegółowe.

Nasi lekarze do każdego Małego Pacjenta podchodzą indywidualnie i starają się poświęcić mu tyle czasu, ile potrzebuje, aby oswoić się z miejscem i leczeniem, dlatego może się okazać, że kolejny Pacjent zostanie przyjęty z pewnym opóźnieniem. Niestety czasami pojawiają się również nieprzewidziane sytuacje i wizyta może się przedłużyć, ponieważ każdego z Państwa- zarówno dzieci, jak i dorosłych- pragniemy otoczyć fachową opieką i każde leczenie poprowadzić rzetelnie. W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość, ponieważ mimo najlepszej organizacji, nie każde leczenie można precyzyjnie zaplanować w danych ramach czasowych. Z góry przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałą współpracę!

Najpopularniejsze usługi

STOMATOLOGII DZIECIĘCEJLeczenie zębów mlecznych


Pierwsze zęby są bardziej podatne na próchnicę. Ponadto pozostają w bliskim kontakcie z zębami stałymi, których zawiązki mieszczą się w dziąsłach od naszego urodzenia. Złe jest zatem założenie, że nie trzeba przejmować się ich stanem. Bakterie próchnicy nie tylko wywołują ból dziąseł. Mogą zainfekować stałe zęby, dlatego tak ważne jest, by o dziąsła i zęby dbać od samego początku.


Lakowanie zębów

Lakowanie zębów


Bezbolesny zabieg profilaktyczny, którego celem jest zapobieganie próchnicy. Należy go wykonać ok. 2-3 miesiące po pojawieniu się powierzchni żujących zębów. Wszelkie nierówności na powierzchniach podatnych na próchnicę zębów wypełniamy światłoutwardzalnym lakiem. W ten sposób zapobiegamy zaleganiu w nich resztek pokarmowych i rozwojowi niebezpiecznych bakterii.Usuwanie mleczaków


Istnieją sytuacje, gdy zęby mleczne muszą zostać usunięte. Jest to raczej bezbolesny zabieg, znieczulany żelami smakowymi. Wyrwany ząb należy schować pod poduszkę i czekać na wróżkę.Plombowanie zębów u dzieci


Zmienione chorobowo zęby stałe (a często również i mleczne) należy wyleczyć, aby próchnica nie rozprzestrzeniała się na kolejne zęby. Powstałe ubytki należy zaplombować, aby chronić zęby przed dalszym psuciem. W naszych gabinetach stosujemy Twinky Star – wypełnienia w intensywnych barwach. Spośród wielu dostępnych wariantów Mały Pacjent samodzielnie może wybrać kolor swojej plomby, co dodatkowo ułatwia kontakt z lekarzem i pomaga wyeliminować stres związany z leczeniem.Stomatolog Dziecięcy w Będzinie

Zadzwoń i umów się na wizytę u Stomatologa Dziecięcego

Poznaj zalety leczenia dzieci w
Centrum dentystycznym Promedica


KOMFORTOWE ZNIECZULENIA

Dzieci to wyjątkowi Pacjenci, którzy potrzebują dużo cierpliwości i uwagi ze strony personelu medycznego. Często odczuwają lęk i zaniepokojenie związane z bólem, z którym kojarzy się tradycyjna wizyta u dentysty. Aby leczenie było skuteczne, ważne jest odpowiednie podejście personelu medycznego, który będzie wykazywał spokój oraz zapewniał komfort podczas leczenia.

Ponieważ dzieci często boją się igieł i strzykawek używanych do podawania znieczulenia, w Promedice stosujemy wiele alternatywnych rodzajów znieczuleń:

Podtlenek azotu, znany jako gaz rozweselający, jest bezpiecznym sposobem na znieczulenie wziewne, który działa uspokajająco na małych Pacjentów i pomaga przezwyciężyć lęk związany z leczeniem. Dzięki zastosowaniu podtlenku azotu możliwe jest skuteczne leczenie u dzieci.

Znieczulenie komputerowe to bardzo efektywna metoda stosowana u małych pacjentów, którzy odczuwają ogromny dyskomfort na widok strzykawki czy igły. Narzędzie znieczulające ma formę „długopisu”, co nie przypomina tradycyjnej strzykawki, dzięki czemu dzieci nie mają złych skojarzeń i chętniej poddają się znieczuleniu, a leczenie zębów jest bezbolesne i nie wzbudza negatywnych emocji.

Znieczulenie ogólne (narkoza) zapewnia pełen komfort zarówno u dziecka, jak i u lekarza podczas leczenia. Znieczulenie podawane jest przez doświadczonego anestezjologa.

KOLOROWY KĄCIK ZABAW

Kącik zabaw w Promedice to przestrzeń wypełniona różnymi zabawkami, kolorowankami, książkami oraz TV z bajkami. Całość dopełnia posadzka wyłożona miękką, piankową matą, który zapewnia komfort podczas zabawy.

Pokój zabaw jest tak atrakcyjny, że czasami ciężko jest się z niego wyrwać. Panie Asystentki również wprowadzają mnóstwo ciekawych pomysłów, które zachęcają dzieci do kreatywnej zabawy.

Pokój zabaw pomaga w redukcji stresu związanego z wizytą u stomatologa, zwłaszcza u dzieci, które są w nowym, nieznanym miejscu. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnej poczekalni. W przypadku, gdy dziecko musi poczekać na wizytę, w pokoju zabaw może miło i kreatywnie spędzić czas.


BAJKOWE GABINETY

Promedica to miejsce, gdzie najmłodsi Pacjenci z pewnością poczują się jak w krainie bajek! W naszych kolorowych gabinetach dzieci mogą oglądać swoje ulubione bajki podczas zabiegu, a znieczulenia są bezbolesne i skuteczne. Wszystko to po to, aby zapewnić im najwyższy komfort leczenia.


NIESPODZIANKI DLA SUPERBOHATERÓW

W Promedice doceniamy odwagę i wytrwałość naszych Małych Pacjentów. Po każdej wizycie nagradzamy ich prezentem – wybraną przez siebie zabawką. Taka forma nagrody pozytywnie wpływa na dzieci i zmotywuje je do kolejnych wizyt u stomatologa. Co więcej, nasi Mali Pacjenci sami z entuzjazmem pytają swoich rodziców o kolejną wizytę u dentysty!

Polecany Dentysta Dziecięcy

Najlepszą referencją są słowa naszych klientów

Wszystkie opinie użyte na stronie są do zweryfikowania w mediach społecznościowych.
EWA – OPINIA z FACEBOOKA


Dziś odwiedziliśmy P. Joannę, dziękuję za to że mimo krzyku i płaczu potrafiła Pani wyleczyć ząbki mojemu Synkowi. Duża cierpliwość i podejście do dzieci u Pani doktor na wagę złota. Dziękujemy 
Karolina – OPINIA z FACEBOOKA


Z całego serca polecam Panią dr Joannę i cały zespół Córka ma 2 lata a Pani dr Asia bez problemu wyleczyla jej ząbki z próchnica (niestety bylo ich sporo) Córka z przyjemnością siada na fotel W innych gabinetach nikt nie chciał podjąć sie leczenia tak małego dziecka bez narkozy Uśmiech, spokój i zdrowie mojego dziecka są dla mnie najwazniejsze Dzieki Panstwu córka bez obaw i lęków opowiada o dentyście Ogromny podziw i bardzo dziękuję że z takim zaangażowaniem zajęli sie Państwo naszą córka Polecam każdemu, wizyta u stomatologa może być przyjemna.
AGNIESZKA – OPINIA z FACEBOOKA


Pani dr Asia najwspanialsza Pani dr dla dzieciaków i ich ząbków zawsze miła delikatna do dzieci podchodzi z wyczuciem czym zaskarbia sobie ich milosc?Panie higienistki pracujące w gabinetach czy Panie w rejestracji super super naprawdę odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu chodziły do nich często i zawsze jesteśmy mega zadowoleni ???
ANGELIKA – OPINIA z FACEBOOKA


Baardzo gorąco polecam. Dziecko prawie trzy letnie siedzące na fotelu bez jekniecia, łezki wychodzące z uśmiechem na buźce to wystarczający opis tego Centrum Dentystycznego. Bardzo pozytywne wrażenie, podejście personelu do pacjenta extra. Ja jako rodzic jestem bardzo zadowolona i mój syn również.


Poznaj nasze gabinetyGODZINY OTWARCIA


Pon – Pt
8:30 – 20:00 PM
Sobota
9:00 – 14:00 PM
Niedziela
Nieczynne

DANE KONTAKTOWE


Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2023. All rights reserved.