fbpx

Promedica

RTG Stomatologiczne

Zdjęcia rentgenowskie zębów są fundamentem dokładnej diagnostyki stomatologicznej i ortodontycznej, a zdjęcie rtg zębów ułatwia dentystom i ortodontom skuteczną diagnozę, leczenie zębów i wad zgryzu.

UMÓW WIZYTĘ

RTG Dentystyczne


Zdjęcia rentgenowskie, jakie oferuje pracownia RTG w Promedica, są fundamentem dokładnej diagnostyki. Bez nich dalsze skuteczne leczenie jest często niemożliwe. Z punktu widzenia pacjenta najwygodniej jest, by zdjęcie RTG wykonane zostało szybko i w tym samym miejscu, w którym odbywa się konsultacja z lekarzem stomatologiem.

Tak zlokalizowania pracownia RTG to duża oszczędność czasu wynikająca z możliwości wykonania zdjęcia po drodze na wizytę u stomatologa (zdjęcia wydawane są „od ręki”, po zapisie na płycie CD). Poniżej znajdą Państwo pełną ofertę usług pracowni RTG zlokalizowanej w naszym budynku.

RTG panoramiczne zębów

Umów się na wizytę

Masz pytania dotyczące zdjęcia rtg zębów? Zadzwoń, wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

RTG stomatologiczne Będzin

Cennik RTG Stomatologicznego


  • Zdjęcie przylegające ( pojedynczego zęba) – cena 50 zł
  • Zdjęcie cefalometryczne – cena 120 zł
  • Zdjęcie pantomograficzne – cena 120 zł
  • Zdjęcie cefalometryczne + pantomograficzne – cena 200 zł
  • Tomografia komputerowa – cena 400 zł
  • Tomografia komputerowa częściowa – 200 zł

Rodzaje zdjęć rtg

Wykonywanych w Centrum dentystycznym Promedica


Zdjęcia punktowe zębów

Prześwietlenie punktowe zęba pozwala uzyskać pełen obraz korzeni zęba wraz z kanałami, umożliwia również wykrycie próchnicy na powierzchniach stycznych – niewidocznych podczas badania stomatologicznego.


Zdjęcie tomografem komputerowym szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych i zatok

Tomografia stomatologiczna tworzy obraz 3D wybranego obszaru czaszki. Trójwymiarowy obraz struktur kostnych ułatwia zaplanowanie bardziej skomplikowanych zabiegów i jest niezbędne np. w implantologii.

Zdjęcie cefalometryczne

Zdjęcie rentgenowskie boczne czaszki, najczęściej wykorzystywane w ortodoncji. Zdjęcie RTG wskazuje tkanki miękkie, zatoki przynosowe i podniebienie twarde, co np. ułatwia stworzenie aparatu ortodontycznego. Zdjęcie cefalometryczne jest bezpieczne dla pacjenta – przekazuje małą dawkę promieniowania rentgenowskiego.


Zdjęcie panoramiczne rtg (pantomograficzne)

Zdjęcie pantomograficzne służy ocenie stanu zdrowia wszystkich zębów i przyzębia oraz ocenie przebiegu korzeni zębów.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2023. All rights reserved.