fbpx

Promedica

Leczenie paradontozy

W zdrowej jamie ustnej dziąsło ma jasnoróżowy kolor i lekki połysk, a kość wyrostka zębodołowego mocno otacza zęby, sprawiając, że są stabilne. Problemy z dziąsłami – krwawiące i zaczerwienione dziąsła to czytelny znak, że w naszej jamie ustnej pojawił się stan zapalny i należy podjąć kroki przeciwdziałające paradontozie.

UMÓW WIZYTĘ

Leczenie paradontozy


Parodontoza
Paradontoza jest współcześnie jedną z najczęstszych przyczyn utraty stałego zęba. Przyczyną paradontozy jest stan zapalny, jaki w dziąśle i otaczających go tkankach wywołują bakterie. Zaczyna się zawsze od ich nagromadzenia w płytce nazębnej i kamieniu. Konsekwencją jest obecność kwasów, które atakują szkliwo oraz substancji toksycznych wywołujących ogniska zapalne. Walkę z parodontozą należy zacząć od usunięcia jej przyczyn.
Skaling i piaskowanie
W ramach profilaktyki i leczenia paradontozy wykonujemy w Promedica profesjonalną higienizację zębów przy użyciu ultradźwięków oraz piaskowania. Dzięki temu możemy zagwarantować niezwykłą precyzję w usuwaniu kamienia nazębnego, przebarwień i osadów, a co za tym idzie także bakterii odpowiedzialnych za parodontozę. Skaling w Promedica wykonywany jest bezboleśnie, za pomocą ultradźwięków. Profesjonalne piaskarki usuwają natomiast osady z trudno dostępnych miejsc (wąskich przestrzeni międzyzębowych i bruzd). Zalecamy regularne wykonywanie tych dwóch komplementarnych zabiegów, jednak nie częściej niż raz na 6 miesięcy.
Kiretaż
Szybko i skutecznie leczymy stany zapalne w tzw. kieszonkach przyzębowych. Tu także może rozpocząć się paradontoza. Efektem kiretażu jest wyczyszczenie i spłycenie zainfekowanej kieszonki, umożliwienie jej pokrycia się zdrowym nabłonkiem oraz zlikwidowanie stanu zapalnego.

Efektem jest wzmocnienie mocowania zębów i odwrócenie procesów prowadzących do paradontozy.
Szynowanie zębów
Jeśli paradontoza rozwinęła się u pacjenta tak daleko, że zauważalna jest już zwiększona ruchomość zębów, niezbędne jest ich szynowanie i ligaturowanie. Oba zabiegi skutecznie ograniczają przechylanie się zębów i ich wysuwanie z zębodołu.


Licówki i wybielanie zębów w Będzinie

Umów się na wizytę

Masz pytania dotyczące leczenia paradontozy? Zadzwoń, wyjaśnimy wszystkie wątpliwości i umówimy wizytę.

Centrum dentystyczne Promedica

Cennik Leczenia Paradontozy i Zabiegów Higienizacji


  • Usunięcie złogów nazębnych ultradźwiękowo (1 łuk zębowy) – cena 150 zł
  • Usunięcie złogów poddziąsłowych – kiretaż ręczny (1 ząb) – cena 50 zł
  • Piaskowanie (1 łuk zębowy) – cena 140 zł
  • Fluoryzacja (1 łuk zębowy) – cena 100 zł
  • Leczenie nadwrażliwości (1 ząb) – cena 40zł
  • Pakiet: skaling, piaskowanie – cena 250 zł
  • Pakiet: skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny – cena 400 zł
  • Płukanie kieszonki dziąsłowej i aplikacja leku – cena 30 zł
  • Skaling z fluidem metodą Vector – cena 400 zł za jeden łuk
  • Leczenie chorób przyzębia metodą Vector (1 łuk) – cena 600 zł

Boisz się bólu towarzyszącego zabiegom dentystycznym i stomatologicznym? Dowiedz się jak technologia pomaga w bezbolesnym leczeniu zębów


Diagnostyka stomatologiczna

W Centrum dentystycznym Promedica


Wywiad stomatologiczny

W Promedica wszystko zaczyna się od rozmowy. Poznajemy problemy, subiektywne odczucia i oczekiwania dotyczące efektów leczenia zębów.


Przegląd stomatologiczny

Dentysta wykonuje profesjonalny, bardzo dokładny przegląd jamy ustnej w powiększeniu i z zastosowaniem kamery wewnątrzustnej.

Harmonogram leczenia

Na Państwa prośbę tworzony jest harmonogram i kosztorys leczenia, który w jasny sposób przedstawia kolejne kroki pozwalające przywrócić pełen uśmiech.


Wskazówki i Porady

Dentysta udziela wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2023. All rights reserved.