fbpx

Czyszczenie zębów Vector Paro Pro

higienizacja-paradontoza.jpg

Vector Paro Pro to nowoczesne urządzenie stworzone do niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia, czyli paradontozy. Urządzenie zostało stworzone przez niemiecką firmę Dürr Dental po wielu latach badań i testów z najlepszymi periodontologami. Opracowana technologia w innowacyjny sposób oczyszcza jednocześnie zabezpieczając korzeń zęba. W tradycyjnym skalingu ultradźwiękami pojawia się charakterystyczny dla tej metody eliptyczny ruch głowicy generującej ultradźwięki. Dla osób z chorobami dziąseł ten ruch generował ból, a dodatkowo mógł powodować uszkodzenia w ścianach korzenia zęba oraz w tkankach miękkich okalających ząb.

Paradontoza – przyczyny i przebieg

Paradontoza to choroba, na którą choruje bardzo duża część Polaków, w tym również dzieci. Początkowo jej przebieg nie jest gwałtowny. Pierwszym powodem pojawienia się paradontozy jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a także brak regularności w wykonywaniu profesjonalnego zabiegu higienizacji w gabinecie stomatologicznym.

Problemy z dziąsłami i przyzębiem zaczynają się od narastającej i mineralizującej się płytki nazębnej, która codziennie, w sposób naturalny pojawia się na zębach. Nieusuwana płytka, czyli niepoddawana regularnemu, codziennemu szczotkowaniu zamienia się w kamień nazębny, który narastając przesuwa się w kierunku dziąseł, powoli wsuwając pod nie. Efektem takiego długotrwałego działania jest cofanie się dziąseł, ich krwawienie, ból. W końcu, jeśli nie podejmiemy leczenia, może dojść do uszkodzenia tkanek mocujących ząb do kości, rozchwiania, a nawet do wypadnięcia zęba.

Higienizacja zębów Vector Paro Pro

Higienizacja zębów Vector Paro Pro

Wszystkim borykającym się z chorobami przyzębia lub nadwrażliwością zalecamy zabiegi czyszczenia zębów przy pomocy urządzenia Vector Paro Pro. Urządzenie wytwarza drgania, które skierowane są równolegle do oczyszczanej powierzchni. Głowica delikatnie przesuwa się po powierzchni zęba oczyszczając i polerując jednocześnie jego powierzchnię. Dodatkowo w trakcie trwania zabiegu na zewnętrzną część zęba cały czas podawany jest fluid, czyli hydroksyapatyt – płynne szkliwo, które likwiduje nadwrażliwość zębów. Zabieg oczyszczania z użyciem Vector Paro Pro oceniany jest przez osoby skarżące się na ból dziąseł jako pozbawiony bólu.

Serdecznie zapraszamy do Promedica na
higienizację z użyciem Vector Paro Pro!
☎️32-297-19-91
📱693-732-555

Vector Paro Pro – zabieg idealny dla osób z paradontozą?

Zabiegi oczyszczania zębów przy pomocy Vector Paro Pro nie są zalecane tylko osobom borykającym się z chorobami przyzębia. Urządzenie umożliwia dokładną, a zarazem delikatną higienizację wokół protez, mostów, czy implantów. Vector Paro Pro to także profilaktyka, a nie tylko leczenie już istniejących stanów zapalnych. Czyszczenie przy pomocy Vector Paro Pro to zabieg, który docenią osoby po zakończonym leczeniu paradontozy jako leczenie uzupełniające.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2022. All rights reserved.