fbpx

Leczenie dysfunkcji narządu żucia

leczenie-dysfunkcji-narzadu-zucia-promedica.jpg

Pacjenci z problemami mięśniowo-stawowymi, bruksizmem i awariami zębowymi, odczuwający bóle w okolicy stawów skroniowo- żuchwowych, bóle głowy i zębów oraz pacjenci bez objawów bólowych, którzy chcą kompleksowo odbudować swoją funkcję i estetykę, w dużym zakresie w pierwszym etapie powinni rozważyć podjęcie leczenia dysfunkcji narządu żucia zanim przystąpią do leczenia ortodontycznego i/lub protetycznego. Przeczytaj, dlaczego specjaliści z Promedica zalecają podjęcie leczenia poprzez wykonanie szyny relaksacyjnej w pierwszej fazie leczenia!

Odczuwasz dolegliwości ze stawów skroniowo-żuchwowych?

Szukasz pomocy?
–>Kontakt<–
Zobacz, co w Promedica możemy dla Ciebie zrobić
i umów się na wizytę w naszym centrum!
☎️32-297-19-91
📱693-732-555

Pierwsze kroki w przypadku dysfunkcji narządu żucia

Trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych, bóle głowy, nadmiernie starte powierzchnie zębów, ból szczęki, a nawet bóle kręgosłupa mogą być spowodowane dysfunkcją w obrębie narządu żucia, czyli żuchwy i szczęki. Istnieje ścisła zależność pomiędzy stabilnością zwarcia a procesami patologicznymi dotyczącymi stawów skroniowo – żuchwowych oraz struktur z nimi powiązanych. Dlatego przed przystąpieniem do pełnej diagnostyki i planu leczenia protetycznego lub ortodontycznego priorytetem jest określenie jednoznacznej, stabilnej oraz powtarzalnej ortopedycznej pozycji stawów skroniowo – żuchwowych, czyli pozycji żuchwy względem szczęki, do której należy dopasować nową okluzję (wzajemny układ zębów górnych w szczęce do zębów dolnych w żuchwie). Holistyczne podejście i pełne zrozumienie negatywnych procesów toczących się w obrębie jamy ustnej w sposób całkowity pozwala na podjęcie skutecznego leczenia ortodontycznego lub protetycznego.

Jak leczyć dysfunkcje narządu żucia?

Zanim zaplanuje się poprawę ustawienia zębów za pomocą systemu ortodontycznego (np. Invisalign) należy zdeprogramować mięśnie żucia za pomocą szyny relaksacyjnej. W szynie pacjent powinien mówić i jeść posiłki, ponieważ stawy, mięśnie i więzadła powinny być obciążane w trakcie czynności fizjologicznych. Leczenie ortodontyczne i protetyczne nie będzie w pełni skuteczne, kiedy efekt leczenia nie będzie współgrał z bezpiecznym prawidłowym ustawieniem żuchwy w stawach skroniowo-żuchwowych, a leki przeciwbólowe tłumiące objawy problemu w stawach i mięśniach w dłuższym okresie czasu mogą trwale uszkodzić wątrobę!

By uzyskać trwały efekt terapeutyczny tzn. usunięcie bólów głowy, ucha, zębów, mięśni itd. po terapii szyną należy wyleczyć na stałe nieprawidłowe ustawienie zębów względem siebie, czyli zastosować leczenie ortodontyczne i/lub protetyczne. W zaawansowanych stanach, powiązanych np. z wadami postawy i zmianach w innych stawach w organizmie, należy włączyć równoczesną fizjoterapię kręgosłupa, obręczy barkowych, szyi.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2023. All rights reserved.