Wybielanie zębów – w domu czy u stomatologa?

wybileanie-zebow-stomatolog-dom-2.jpg

Biały uśmiech to marzenie wielu z nas. Zdrowe i lśniące uzębienie jest uznawane za niezbędne zwłaszcza u osób publicznych, pracujących na eksponowanych stanowiskach, przemawiających publicznie, a także, lub przede wszystkim, przez gwiazdy. W końcu posiadanie hollywoodzkiego uśmiechu to bilet do wielkiej kariery 😉 Dlatego właśnie dla Amerykanów rząd białych zębów jest symbolem statusu społecznego, a dbanie o zdrowe i białe zęby jest czymś naturalnym i powszechnym. Oczywiście musimy pamiętać, że najważniejsze są zdrowe zęby, a o ich kolor powinniśmy zadbać w drugiej kolejności. I tutaj przechodzimy do tematu naszego wpisu – wybielanie zębów – w domu czy u stomatologa?

Wybielanie zębów w domu

Na rynku istnieje wiele preparatów i sposobów na poprawienie koloru zębów. Już nawet krótkie poszukiwania w zasobach internetu zakończą się szeregiem porad na temat odzyskania białego uśmiechu, od domowych sposobów, po drogeryjne i apteczne pasty i preparaty. To, co najważniejsze w wybielaniu domowym to skuteczność takich metod i czas, jaki musimy poświęcić dla uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu.
Najzwyklejsze pasty do zębów, nawet te posiadające w nazwie słowo “Whitening” nie sprawią, że nasze zęby przejdą olśniewającą metamorfozę. Jedyne, co uzyskamy to delikatne pozbycie się osadu z zębów i pasty takie są polecane do stosowania po zabiegu higienizacji, dla podtrzymania efektów. Pasty wybielające oraz paski wybielające do kupienia w aptece lub drogerii nie posiadają odpowiednio wysokich stężeń, a efekty wybielenia będą delikatne. Niskie stężenia składników aktywnych są po to, aby zapewnić bezpieczeństwo stosowania i zminimalizować ryzyko efektów ubocznych w postaci uwrażliwienia zębów. Plusem domowo-aptecznych metod wybielania jest niska cena, ale wadą – brak kontroli nad stanem uzębienia i ew. ubytkami oraz czas trwania całego procesu wybielania.

Wybielanie zębów - w domy czy u stomatologa?

Wybielanie zębów u dentysty

W gabinetach dentystycznych od wielu lat stosowana jest metoda wybielania lampą Beyond, która jest metodą bezpieczną i niezwykle skuteczną. Już nawet jedna sesja wystarczy, aby rozjaśnić zęby od 5 do nawet 8 tonów, a cały proces wybielania zajmie ok. 60 minut. Jak wygląda proces wybielania zębów w gabinetach Promedica można przeczytać tutaj –> Wybielanie zębów. Ale zanim zaczniemy proces wybielania, stomatolog oceni stan naszego uzębienia (bardzo ważny jest stan ubytków, a raczej ich brak), a także zleci higienizację zębów, aby pozbyć się osadu oraz kamienia. Już nawet zwykły zabieg higienizacji może widocznie rozjaśnić zęby, a efekty tego prostego zabiegu pozytywnie nas zaskoczą. Jeśli poddajemy się leczeniu ubytków i planujemy wybielać zęby warto o tym fakcie poinformować stomatologa, aby ten wykonał jaśniejsze wypełnienia. W przypadku wybielania lampą Beyond niezwykle ważne jest zachowanie tzw. “białej diety”, a niewątpliwą zaletą jest szybki efekt i bezpieczeństwo całej procedury.
Inną metodą wybielania zębów jest wybielanie nakładkowe. To połączenie metody gabinetowej z domową. Stomatolog przygotowuje indywidualne nakładki na zęby i dokładnie instruuje pacjenta, jak należy je stosować, a pacjent samodzielnie wypełnia je specjalnym żelem i zakłada na noc. Nakładki są idealnie wyprofilowane i wygodne do stosowania w domu. Cały proces wybielania zajmuje nawet 2 tygodnie, a po zakończeniu trzeba pamiętać o “białej diecie” i unikaniu mocno barwiących pokarmów i używek (wino, kawa, papierowy).

Chcesz wybielić zęby i szukasz sprawdzonego stomatologa?
Sprawdź naszą ofertę –> Wybielanie zębów oraz higienizacja w Promedica
Do końca sierpnia 2020r. na wybielanie zębów obowiązuje promocyjna cena –>Szczegóły tutaj

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne ProMedica Będzin 2018. All rights reserved.