Pierwsza wizyta w Centrum dentystycznym Promedica

gabinety-promedica-15-1200x801.jpg

Nasze Centrum powstało w myśl idei o kompleksowym leczeniu Pacjentów w komfortowych warunkach, zachowując najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości. Chcieliśmy, aby w jednym miejscu znaleźli Państwo opiekę stomatologiczną dla całej rodziny. Nasza klinika oferuje najnowocześniejsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, ortodoncji, implantologii, protetyki oraz chirurgii przy użyciu najnowszych urządzeń i technik dentystycznych. Naszym nadrzędnym celem jest świadczenie usług w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Gabinety dentystyczne Promedica zlokalizowane są w Będzinie na styku Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Czeladzi. Położenie w sąsiedztwie drogi krajowej 94 pozwala na dojazd w 12 minut nawet z serca Katowic, a od Portu Lotniczego w Pyrzowicach dzieli nas zaledwie 20 km.

Chcąc zapewnić Naszym Pacjentom jak największy wachlarz udogodnień, dysponujemy klimatyzowanymi pomieszczeniami, bezpłatnym parkingiem oraz akceptujemy karty płatnicze. W trakcie oczekiwania na wizytę możemy zaproponować zimne napoje, kawę lub herbatę oraz bieżącą prasę. Dzieci natomiast mogą spędzić czas w kąciku zabaw, mając do dyspozycji zabawki, książeczki, gry i kolorowanki. W razie potrzeby przed badaniem pacjenci mogą skorzystać z jednorazowych szczoteczek do zębów i past.

 

Pierwsza rejestracja w Centrum dentystycznym Promedica

Nasze Centrum przestrzega określonych procedur związanych z pierwszą wizytą Pacjenta. Dzień przed terminem konsultacji zadzwonimy do Państwa lub wyślemy wiadomość sms w celu przypomnienia i potwierdzenia wizyty. Pacjentów, którzy będą u nas po raz pierwszy, prosimy o przybycie 15 minut wcześniej w celu wypełnienia ankiety medycznej. Jest to standardowa procedura, podczas której zostaniecie Państwo poproszeni o podanie podstawowych informacji o danych kontaktowych oraz aktualnym stanie zdrowia.

Centrum dentystyczne Promedica w Będzinie

Wizyta konsultacyjna i jej przebieg

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej stomatolog przeprowadza wywiad oraz diagnozuje stan jamy ustnej w celu dokładnego dostosowania leczenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Wszystkie badania diagnostyczne oraz zabiegi są przeprowadzane na miejscu, co pozwala zaplanować leczenie w sposób kompleksowy.

W naszych gabinetach do przeprowadzania badań diagnostycznych wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt, umożliwiający wczesne rozpoznanie schorzeń jamy ustnej. Znajdująca się na miejscu pracownia RTG to duża oszczędność czasu wynikająca z możliwości wykonania zdjęcia „od ręki”.

W ramach usług diagnostycznych oferujemy:

 • Zdjęcia przylegające ( pojedynczego zęba)
 • Zdjęcia cefalometryczne
 • Zdjęcia pantomograficzna
 • Tomografię komputerową

Zdjęcia rentgenowskie są wykonywane na podstawie skierowania lub podczas badania w gabinecie. Często są one niezbędne do zaplanowania prawidłowego przebiegu leczenia. Na podstawie zdjęcia stomatolog może dodatkowo podjąć decyzję np. o konieczności przeprowadzenia leczenia endodontycznego czy też wykryć problem, którego nie można dostrzec w trakcie tradycyjnego badania wewnątrzustnego.

Leczenie stomatologiczne w Promedica

Pacjent po badaniu diagnostycznym kierowany jest do właściwego specjalisty, który zajmuje się jego kompleksowym leczeniem oraz omawia etapy planowanych zabiegów, uwzględniając ich ceny. Na takiej konsultacji pacjent otrzymuje również specjalnie przygotowaną zgodę na wykonanie danego zabiegu, aby mieć możliwość wnikliwego zapoznania się ze stosowanymi procedurami. Dodatkowo lekarz informuje o poziomie ryzyka, możliwych powikłaniach i przewidywanych rezultatach leczenia oraz przekazuje zalecenia przed- i pozabiegowe. Trudne przypadki są omawiane przez kilku specjalistów.

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, wsłuchując się w jego potrzeby i oczekiwania. W naszej ofercie znajdą Państwo usługi z zakresu:

 • stomatologii dziecięcej i zachowawczej,
 • implantologii,
 • protetyki
 • ortodoncji,
 • chirurgii,
 • endodoncji,
 • periodontologii,
 • stomatologii estetycznej,
 • higienizacji i profilaktyki jamy ustnej.

Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby Państwa zęby były piękne i zdrowe. Każdy z naszych lekarzy posiada specjalistyczną wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności, aby zapewnić Państwu w pełni kompleksową opiekę stomatologiczną.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania odnośnie pierwszej wizyty oraz leczenia stomatologicznego w Promedica, zachęcamy do kontaktu.

Do zobaczenia w Promedica!

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne ProMedica Będzin 2018. All rights reserved.