Owoce warto podawać z jogurtem.

jogurt.png

Owoce warto miksować lub podawać z jogurtem naturalnym, którego zasadowy odczyn neutralizuje działanie kwasów.

Jogurt naturalny powinien znaleźć miejsce w naszym codziennym jadłospisie, gdyż jest doskonałym źródłem wapnia. 150g jogurtu naturalnego (czyli mały kubek) o zawartości tłuszczu 2% dostarcza 255 mg tego składnika.

Wapń jest składnikiem niezbędnym do budowy zębów i kości, dlatego też jogurty naturalne są szczególnie zalecane w profilaktyce osteoporozy, zwłaszcza u osób , które nie tolerują mleka.

Smacznego!

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne ProMedica Będzin 2018. All rights reserved.