Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów

czym-sa-implanty.jpg

W zeszłym miesiącu opublikowaliśmy wpis pt. Leczenie implantologiczne – krok po kroku (do którego serdecznie odsyłamy). Jesteśmy szczęśliwi, że cieszył sie dużym zainteresowaniem, ale zdajemy sobie sprawę, że w tym wpisie nie odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania odnośnie implantów. Dlatego dzisiaj kolejna porcja ważnych informacji, a tym samym wpis z serii pacjent pyta…- czyli najczęściej wyszukiwane hasła w Internecie (i zadawane przez pacjentów) dotyczące implantów. I oczywiście odpowiedzi naszych specjalistów. Mamy nadzieję, że poniższe wyjaśnienia okażą się dla Państwa przydatne 🙂

Chcesz założyć implanty? Szukasz doświadczonego implantologa?
Sprawdź naszą ofertę na implanty –> Implantologia

Czym są implanty?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie, które są zakładane w celu uzupełnienia ubytków w naturalnym uzębieniu. Najczęściej wykonane są z tytanu, charakteryzują się trwałością i są bardzo dobrze przyjmowane przez organizm, dając poczucie pełnej naturalności. Na wszczepiony implant zakładana jest korona protetyczna, będąca doskonałą imitacją naturalnego zęba.

Cena implantów

Implanty są nieco droższe w porównaniu z innymi uzupełnieniami protetycznymi m.in. z powodu zastosowania specjalnego stopu tytanu, odpornego na siły działające podczas żucia oraz złożonego sposobu ich wszczepiania.
Należy również szukać gabinetu oferującego implanty od renomowanych producentów, z dożywotnią gwarancją. Implantolog powinien być doświadczony, abyśmy mieli pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy.

W Promedica pracujemy z implantami amerykańskiej firmy Bicon, które są najkrótszymi, dostępnymi implantami na rynku. Ich niewielki rozmiar, innowacyjna budowa oraz zastosowane rozwiązania w trakcie wszczepiania implantu gwarantują doskonałe efekty wizualne, krótki czas leczenia poprzez ograniczenie potrzeby augmentacji kości oraz, co najważnijesze, ponadprzeciętną trwałość.

Czy zabieg jest bolesny?

Podobnie jak inne zabiegi chirurgiczne, wszczepienie implantu jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, znoszącym wszelkie dolegliwości bólowe, więc pacjent nie odczuwa w tym czasie żadnego dyskomfortu.

Jeżeli mają Państwo jeszcze inne pytania dotyczące leczenia implantologicznego, serdecznie zapraszamy na wizytę konsultacyjną do dr Ryszarda Markiewicza 🦷👍, który w Centrum dentystycznym Promedica zajmuje się implantologią.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne ProMedica Będzin 2018. All rights reserved.