Jak dbać o protezę zębową?

jak-dbac-o-proteze-zebowa-1.jpg

Prawidłowa higiena protezy zębowej zapewnia jej dłuższy żywot, a jej brak może doprowadzić do chorób dziąseł, podrażnień, co w konsekwencji będzie skutkowało bólem. Poza skutkami zdrowotnymi brak regularnego czyszczenia protezy sprawi, że z jamy ustnej będą wydobywać się nieprzyjemne zapachy, a smak spożywanych potraw może być zmieniony.

Najczęstszym błędem w pielęgnacji jest wrzucanie jej na noc do szklanki z wodą oraz brak regularnego czyszczenia protezy odpowiednimi środkami. Poniżej przedstawiamy prawidłowe zasady higieny protezy zębowej:

  1. Wyjmuj protezę na noc. Użytkowanie protezy przez cały czas może powodować stany zapalne błony śluzowej.
  2. Przechowuj protezę w suchym, perforowanym pojemniku.
  3. Myj dokładnie wszystkie powierzchnie protezy, najlepiej dwustronną szczoteczki do protez.
  4. Podczas mycia protezy trzymaj ją za część akrylową.
  5. Unikaj mycia protez z użyciem pasty nieprzeznaczonej do mycia protez zębowych. W aptekach są dostępne pasty, tabletki i proszki przeznaczone do codziennej higieny protez.
  6. Protezę należy myć codziennie, najlepiej po każdym posiłku, ponieważ podobnie jak na prawdziwych zębach, osadzają się na niej szkodliwe bakterie i kamień nazębny.
  7. Dbaj o higienę jamy ustnej także przy bezzębiu. Czyść język specjalną szczoteczką, używaj płynów do płukania ust lub wody, aby usunąć resztki jedzenia.

Wszystkich, którzy szukają usług protetyka, potrzebują porady zapraszamy na konsultacje w naszym Centrum dentystycznym. Pełna oferta oraz -> cennik protetyki <- dostępny na podstronie.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne ProMedica Będzin 2018. All rights reserved.