fbpx

Ekologiczna stomatologia

gabinety-promedica-15-1200x801.jpg

Żyjemy w świecie, w którym wygoda, komfort i szybkość działania są dla większości priorytetem. Rośnie przez to ilość generowanych odpadów i poziom zanieczyszczenia miast. Zainteresowanie ekologią to już nie tylko moda. To świadome poszukiwanie i stosowanie przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań w każdej sferze działalności człowieka, również w gabinecie stomatologicznym.

Ekologiczne funkcjonowanie gabinetu stomatologicznego to nic innego, jak traktowanie priorytetowo działań i rozwiązań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W Centrum Stomatologii Promedica korzystamy z rozwiązań przyjaznych środowisku.

Ekologiczna dekontaminacja narzędzi

Do mycia i dezynfekcji narzędzi wykorzystujemy myjki, które zużywają mało wody. Dzięki wydajnej pompie cyrkulacyjnej czyszczenie instrumentów jest dużo skuteczniejsze, a silne ciśnienie natrysku zapewnia mycie dużej ilości instrumentów. Myjnia znajdująca się w naszym Centrum zapewnia ekonomiczną i ekologiczną dekontaminację narzędzi.

Radiografia cyfrowa

W Centrum Promedica zastąpiliśmy tradycyjne rtg technologią cyfrową, dzięki której możliwe jest przekazywanie zdjęć bezpośrednio do komputera. Co ważne, dawka promieniowania jest do 90% mniejsza niż przy tradycyjnym prześwietleniu. Poza większą dawką promieniowania oraz gorszą jakością zdjęć tradycyjne rtg, generuje również więcej odpadów, ponieważ do każdego zdjęcia należy użyć nowego filmu. W przypadku RTG cyfrowego, detektor jest wielokrotnego użytku, co wiąże się ze zmniejszeniem ilości szkodliwych dla środowiska odpadów.

Ekologiczna stomatologia

Szczoteczka wielokrotnego użytku

Zadbaliśmy również o to, aby przed wizytą pacjenci mogli skorzystać ze szczoteczki elektrycznej zamiast jednorazowej plastikowej. Każdy Pacjent dostaje swoją końcówkę, którą może później zabrać ze sobą i używać wielokrotnie w domu.

Dokumentacja elektroniczna

Kolejnym przykładem należącym do rozwiązań proekologicznych jest wprowadzenie dokumentacji elektronicznej. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnej papierowej kartoteki, z myślą o oszczędzaniu papieru i ograniczeniu wycinki drzew. Cała dokumentacja medyczna pacjentów zawarta jest w systemie elektronicznym.

Estetyczne wypełnienia kompozytowe

Kolejnym ważnym aspektem jest stosowanie nowoczesnych metod leczenia. W naszych gabinetach nie stosuje się wypełnień amalgamatowych, zawierających toksyczne związki, m.in. rtęć i srebro, których nawet niewielkie ilości są zabójcze dla żywych komórek. Szkodliwy amalgamat jest zastępowany estetycznymi wypełnieniami kompozytowymi i galssjonomerowymi.

Implanty z koroną porcelanową lub pełnoceramiczną

Profilaktyka to nasz priorytet

W Centrum Promedica stale realizujemy programy profilaktyczno-higienizacyjne dostosowane do zróżnicowanego wieku i problemów naszych pacjentów. Przykładamy dużą wagę do profilaktyki, ponieważ – w przeciwieństwie do leczenia- w mniejszym stopniu przyczynia się do ocieplenia klimatu. Public Health England wydało w 2018 r. publikację dotyczącą wpływu gabinetów stomatologicznych na wydzielanie gazów cieplarnianych, z której wynika, że to profilaktyka, a nie leczenie stomatologiczne jest bardziej przyjazne środowisku. Badanie jamy ustnej, zdjęcie rtg i fluoryzacja jamy ustnej wytwarza 5,5 kg CO2e, a to najmniej obciążające naszą planetę procedury stomatologiczne.

Poznajmy się

Stomatolog Będzin

W naszych gabinetach stomatologicznych postawiliśmy na kompleksowość oferty. Działamy tak, aby nasi pacjenci w jednym miejscu mogli wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej, wyleczyć zęby, skorygować zgryz u ortodonty i przyprowadzić swoje dzieci na kontrolę i wizytę adaptacyjną.


Bądź

Na bieżąco

Z nowinkami i poradami dentystycznymi dla dorosłych i dzieci. Jeśli nie wiesz, dlaczego dentyści zalecają wyrzucać gumę do żucia po 15 minutach, chcesz pierwszy dowiadywać się o promocjach, albo chcesz zobaczyć, co piszą o nas nasi klienci, dołącz do naszego facebooka.Copyright by Gabinety Dentystyczne Promedica Będzin 2022. All rights reserved.